Dlaczego moja rura jest śliska?

Która rura jest najbardziej przyczepna?? Przyczepność to pojęcie względne. Zależy ona od wielu czynników, często nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie zmienne mają na nią wpływ.

Moja rura jest śliska… Czy aby na pewno rura jest śliska?? A może masz suchą skórę?

Czynniki, które mają wpływ na przyczepność:

  • Kondycja skóry
  • Temperatura pomieszczenia
  • Wilgotność w pomieszczeniu
  • Rodzaj pokrycia rury
  • Słaby chwyt ( początkujące osoby)

TEMPERATURA. Ćwiczenia na potencjalnie najbardziej przyczepnej rurze w sali przy 30-sto stopniowym upale zniechęcają, ponieważ tutaj nawet „złota” rura nie pomoże, gdyż ciało a przede wszystkim ręce będą się pocić. Z kolei zbyt niska temperatura spowoduje, że ani siebie, ani rury nie rozgrzejemy na tyle, aby przyczepność była optymalna.
Odpowiednia temperatura waha się między 18 a 20 stopni.

KONDYCJA SKÓRY. Skóra nie może być ani zbyt tłusta, ani zbyt sucha. Popularne zdanie nie smarujemy się balsamem przed treningiem nie może być traktowane ogólnikowo, gdyż czasami wskazane jest, aby zastosować balsam na przesuszoną skórę.

WILGOTNOŚĆ. W pomieszczeniu również ma wpływ na przyczepność. Zbyt duża wilgotność powoduje zwiększenie potliwości... Jeśli nasza skóra się poci a w pomieszczeniu mamy dużą wilgotność najlepiej zrezygnować z rury chromoniklowej.

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z pole dance to możesz mieć SŁABY CHWYT a co za tym idzie każda rura może wydawać Ci się śliska i po prostu będziesz z niej zjeżdżać.

Istnieją na rynku różnego rodzaju magnezje czy gripy zwiększające przyczepność, jednak jeżeli nie zadbamy o wyżej wymienione czynniki, preparaty mogą być mało skuteczne. Pamiętajmy, że preparat dobiera się nie tylko do rodzaju skóry, ale również do powierzchni, którą pokryta jest rura.

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię