Czym różni się magnezja od gripa? Zaglądamy do składu - wyjaśniamy zagadkę

Popularne pytanie które często pada na grupach: "Która magnezja lepsza?"

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć która magnezja jest lepsza, można natomiast po składzie wywnioskować która magnezja będzie zbliżona do tej którą używasz.

Kupiłaś Ocuna i on nie działa ? Myślisz, że może spróbujesz Mammuta, bo koleżanka powiedziała że na nią działa lepiej, jednak nie oznacza że na Ciebie też zadziała. Ty możesz mieć inny rodzaj skóry który odmiennie reaguje na te same warunki. 
Ale dzięki wskazówce, tabeli zamieszczonej poniżej będziesz wiedziała którą magnezję możesz spróbować skoro ta którą dotychczas używałaś w ogóle nie zdaje egzaminu. Skoro Ocun nie działa, to jest duże prawdopodobieństwo że i Mammut jak i Chalk równiez nie zadziałają. Możliwe że bardziej skuteczny będzie dla Ciebie M-pole Grip

Poniżej przedstawiam orientacyjny skład najbardziej popularnych preparatów. Pod tabelką natomast znajduję się szczegółowe wyjaśnienie. 

  alkohol krzemionka woda weglan magnezu (magnezja) Glikol  silikony kalafonia  żywica benzoesowa Benzoesan benzynu
M-pole Grip + +     + +      
Dry Hands + +     + +      
Mammut +     +     + + +
Ocun  +     +     + + +
Chalk  +     +     + + +
X-dry + + + +   +      


Alkohol - występuje w każdej magnezji. Jest bazą na której opiera się reszta składu, jest rozpuszcznikiem lub nosnikiem dla pozostałych składników. 

Dry Hands- sd alkohol 40
M-pole Grip - Ethanol
Mammut, Ocun, Chalk- alkohol izopropylowy

Wspomniane alkohole najczęściej spełniają fukcję konserwantów, sa to alkohole denaturowane. Niestety każdy alkohol wysusza. W preparatach wpomagających chwyt spełaniają zadanie odtłuszczające ale też i odkażające. Ważne jest zadbanie o odpowiednią pielęgnację dłoni po uzyciu każdej magnezji. 

Krzemionka, inaczej silika, to dwutlenek krzemu (SiO2, silicon dioxide), czyli minerał, który w naturze występuje głównie jako kwarc. Znajdziemy go również w roślinach – np. w burakach cukrowych, skrzypie, ryżu, zbożach. Krzemionka jest jadalna.

Krzemionka ma postać białego lub transparentnego, delikatnego proszku. Ze względu na swoje zdolności pochłaniania sebum krzemionka znalazła zastosowanie w preparatach przeciwtrądzikowych i przeciwłojotokowych, a ponieważ ma postać niezwykle lekkiego, puszystego proszku czy pyłu, z powodzeniem stosuje się ją w kosmetykach kolorowych, takich jak cienie do powiek, róże i pudry.

Węglan magnezu- potocznie magnezja ktora używana jest w naszych popularnych preparatach jest substancją syntetyczną. Jednak może przenikac przez skóre lub mieszki włosowe, przyczyniając się do starzenia się skóry. Magnezja jeżeli chodzi o przyczepność jest bardziej skuteczna niż krzemionka, jednak nie należy zapominac że powstaje w reakcji chemicznej, stad np przetarcie oka może spowodowac urazy nablonka.  

Silikony- Występują miedzy innymi w szamponach, ostatnio modne są szampony bez silikonów i barabenów. Wiele osób unika kosmetyków, które mają w swoim składzie silikon. Najczęstsze obawy dotyczą tego, że silikon drażni skórę, powoduje reakcje alergiczne i zatyka pory. Czy słusznie?

Silikon jest stosowany nie tylko w kosmetykach do włosów, ale także w kremach i balsamach do ciała. Na podstawie wielu badań wiadomo, że kosmetyki mające w składzie silikon są neutralne dla naskórka, nie wywołują podrażnień i  mogą być stosowane także u osób ze skórą atopową. Mają także szereg pozytywnych działań. W kremach silikony nałożone na skórę tworzą na niej cienką warstwę, zabezpieczającą ją przed utratą wody. Dlatego większość kosmetyków nawilżających ma w swoim składzie silikon. Jest on częstym składnikiem  kremów przeznaczonych także do cery tłustej i mieszanej, bo silikon nie powoduje zatykania gruczołów łojowych i nie zwiększa ryzyka wystąpienia trądziku. Co więcej, dobrze rozpuszcza sebum i pozwala skórze oddychać.

Dry hands różni się od M-pole Grip innym składem silikonów. 

Kalafonia to miękka żywica, która ma pochodzenie naturalne. Obecnie jest ona naprawdę powszechnie stosowana. Kalafonia uznawana jest za silny alergen kontaktowy. Ciekawym jest jednak fakt, że nie uczulają w tym wypadku zawarte w kalafonii kwasy żywiczne czy ich modyfikowane sztucznie pochodne. Czynnikiem, który prowadzi do wystąpienia reakcji alergicznej są produkty powstające na skutek utleniania się składników kalafonii. Uczulenie jest zazwyczaj bardzo silne i może prowadzić nawet do wstrząsu anafilaktycznego. Z tego powodu alergicy powinni unikać kontaktu z kalafonią.

Nalezy pamiętać że w magnezjach występuje niewielka ilosc tej substancji. Zbyt dużo kalafoni w "Magnezji" sprawi ze dosłownie przykleisz się do rury, a cząstki kalafoni bedzie niezwykle trudno zmyć. Dlatego zabronione jest używanie kalafoni na zawodach. 

Żywica benzoesowa- utrwalacz, sprawi że preparat dłużej pozstaje na skórze. Jednak żywica tak jak kalafonia może uczulac, ma również podobne własciwosci. 

Benzoesan Benzynu- czyli paraben, pełni fukcje utwardzacza. 

SKÓRA ATOPOWA- nie ma magnezji przyjaznej skórze atopowej. Kazda magnezja czy grip zawiera w swoim składzie alkohol, a to on najbardziej szkodzi Twojej skórze bo wysusza. Istnieje na rynku magnezja bez alkoholu "Eco Grip" ale jeżeli chodzi o pole dance, kompletnie nie spełnia swojej funkcji. Aby uniknąć lub zminimalizowac problemy przy skórze atopowej wazna jest odpowiednia pielęgnacja po użyciu magnezji.

CIEKAWOSTKA: Ocun, Mammut i Chalk pomimo tego że pochodzą od różnych producentów to produkowane są w tej samej fabryce w Czechach. Mają ten sam skład, a pozorna róznica w skuteczności jest efektem placebo. Silna marka, czyli znany produkt... pozornie lepszy produkt, jednak w rzeczywstiosci ten sam tylko w innym opakowaniu 


Od lewej:

  • Mammut cena 40 zł/ 200 ml
  • Ocun cena 33,5 zł/ 200 ml
  • Chalk 25 zł/ 200 ml
  • M-pole Grip 20 zł/ 60 ml
  • Dry hands 70 zł/60 ml (u nas już nie dostepny ze względu na zbyt wysoką cenę)

Mam nadzieje troche rozjaśniłam temat i teraz już wiesz dlaczego grip taki jak Dry Hands czy M-pole Grip nie jest magnezją- Nie ma w składzie magenzji. Dlaczego delikatniejszy dla Twojej skóry będzie Dry hands- bo zawiera głownie przyjazne dla skóry składniki. Dlaczego różnie grupy preparatów działają inaczej.
Znając skład masz porówanie. Jestes alergkiem to wiesz którego preparatu lepiej unikać. Nie działa na Ciebie Ocun to spróbuj M-pole Grip. 
Zanim jednak podejmiesz decyzje wypróbuj pakiet testerów w cenie 27 zł 

 

żródło:

https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/kosmetyki/krzemionka-wlasciwosci-i-zastosowanie-w-kosmetyce-aa-8dGk-ZVUk-Ciux.html
https://kobieta.onet.pl/uroda/twarz-i-cialo/silikony-w-kosmetykach-czy-rzeczywiscie-moga-nam-zaszkodzic/tc039
http://www.medycynasrodowiskowa.pl/Downloads/File/2018v1/MS_2018-1_07.pdf
https://www.penny.pl/porady/dary-natury-kalafonia/
http://www.aromastrona.pl/zywica-beznoesowa/
https://oczymlekarze.pl/zdrowy-styl-zycia/zdrowie/2697-zabojcze-parabeny

produkty polecane
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię