Jak wycenić pokaz pole dance?

Pole dance kilka lat temu nie był dobrze kojarzony na świecie. Sport ten nie był również tak popularny, jak stał się w dzisiejszych czasach. Wcześniej kojarzony był tylko i zupełnie z tańczeniem w klubach nocnych. Jednak z roku na rok staje się jednym z popularnych sportów na świecie. Coraz więcej osób zaczyna się do niego przekonywać i próbuje w nim swoich sił. Otwiera się coraz to więcej szkół pole dance przez co stają się jeszcze bardziej rozpoznawalne.

W życie codzienne weszły do obiegu również pokazy pole dance, które nabierają coraz to większej popularności i są chętnie brane pod uwagę przy organizowaniu różnych imprez. Nie tylko w klubach nocnych, lecz na większych czy mniejszych imprezach urodzinowych, firmowych czy nawet na ślubach jako urozmaicenie wesela. Pokazy takie są prezentowane głównie przed większą publicznością. Można spotkać takie pokazy na różnego typu imprezach charytatywnych czy targach. Jest to połączenie artyzmu, piękna, ale również i sportu, bo przecież o nim mowa. Pokazy odbywają się na stage’ach wypożyczonych głównie z klubu sportowego lub też prywatnych. Jednak najważniejszą rzeczą na pokazie jesteś Ty i twoje umiejętności oraz pokaz, który zaprezentujesz. Niezbędny jest również makijaż czy pasująca do tego fryzura. Już nie wspomnę o stroju, który nada odpowiedni charakter występu. Takie rzeczy wpływają na wycenę pokazu. Im więcej, tym lepiej dla Ciebie.

Jednak jeśli chodzi o wycenę pokazu to tutaj niestety pojawia się mały kłopot. My chcemy zarobić jak najwięcej, lecz organizator zapewne chcę zapłacić jak najmniej i ciąć koszty po całości. Dlatego musisz pokazać się z jak najlepszej strony. Przechodząc do wydatków należy pamiętać o wszystkich najważniejszych kosztach np.:

  • wypożyczenie stage (ok.300-500 zł) na cały dzień
  • strój (ok. 200 zł)
  • dojazd (głównie w granicach 100 zł)

Uważam, że trzeba zapłacić również za czas, który poświęcamy, aby przygotować występ. Przecież spotykamy się na sali godzinami i trenujemy jak najwięcej możemy, aby efekty były jak najlepsze. Zdobyte tytuły sportowe i osiągnięcia również są bardzo przydatne i podniosą nasza cenę pokazu. Jednak wycena głównie zależy od Ciebie. Ty decydujesz jaka cena będzie dla Ciebie odpowiednia. Za ceny materialne wyjdzie ok.400 -500 zł + twoje umiejętności, poświęcony czas. Wycena zależy też od tego jak my się widzimy i siebie doceniamy w tym co robimy. Uważam, że 500 zł to dolna granicy wyceny pokazu pole dance wliczając w to koszty transportu i sprzętu. Najważniejsze to mieć na siebie oryginalny pomysł, dawać ciekawe pokazy, zdobywać nowe doświadczenia czy tytuły oraz co najważniejsze reklamować się. Brać pod uwagę stawkę, miejsce, koszty transportu i czas, jaki poświęcamy. Musisz znać swoją cenę i zdecydować jaka kwota Ci najbardziej odpowiada. Najważniejsze, aby spełniać się w tym co robimy i czerpać z tego radość.

Anna Polak

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię