Brak motywacji czy przetrenowanie? Czyli kryzys w pole dance

W każdym sporcie przychodzi taki moment, kiedy przestaje Ci się chcieć trenować. Czynniki podzieliłam na cztery grupy:

  1. Brak motywacji
  2. Przetrenowanie
  3. Pogoń za zdobywaniem figur
  4. Czynniki zewnętrzne.

Przypomnij sobie, jaka była twoja motywacja, kiedy zapisywałaś się na zajęcia.

Chciałaś zgubić kilogramy, może lepiej wyglądać, zdobyć pewność siebie, zacząć coś robić dla siebie itd. Kiedy zaczynamy trenować, zazwyczaj motywacja jest bardzo ogólna. Nagle przychodzi taki moment, kiedy uświadamiasz sobie, że ten cel osiągnęłaś lub nie możesz go osiągnąć z różnych powodów.

Dobrze będzie, jeśli oprócz celów ogólnych wyznaczasz sobie cele szczegółowe. Chcesz schudnąć? Ale ile... Co jakiś czas przekształcaj swoje cele tak, aby były osiągalne dla Ciebie. W internecie możecie znaleźć różne sposoby na motywowanie samej siebie.

Sposobów jest wiele, ale nie o sposobach radzenia sobie z brakiem motywacji miałam pisać tylko o przyczynach.

Najogólniej mówiąc BRAK MOTYWACJI to BRAK CELU

W treningach występują mikrocykle, mezocykle i makrocykle, czyli fazy, w których trenujemy mniej lub więcej, albo odpoczywamy. Jeżeli nasze treningi przypominają trening zawodnika, czyli trenujemy codziennie bez odpoczynku to przy planowaniu treningów należy uwzględnić obowiązkowo regeneracje.

Okres regeneracyjny stosujemy gdy:

  • spowolnił się nasz progres,
  • nie jesteśmy w stanie zrobić więcej a często siłowo się cofamy,
  • trenujemy ponad 3 miesiące bez przerwy,
  • zaczynamy czuć dyskomfort w stawach,
  • towarzyszą nam ogólne cechy przetrenowania jak: brak snu, brak apetytu, podniesione tętno czy szybkie łapanie infekcji.

Pogoń za figurami, inaczej zdobywanie figur bez odpowiedniego przygotowania. Nie bez powodu na zorganizowanych treningach w studio progres jest względny, czasami się wydaje, że zbyt wolny. Możesz nawet odnosić wrażenie, że szkoła chce, żebyś zostawiła u nich jak najwięcej pieniędzy, bo przecież Ty możesz więcej od razu zrobić, niż to, co jest na zajęciach”.

Dlatego wiele osób trenuje w domu, ODHACZAJĄC KOLEJNE FIGURY. Treningi pole dance zazwyczaj zbudowane są tak, aby przygotować Twoje ciało do trudniejszych figur, wzmocnić, rozciągnąć, wyrobić w Tobie pewne nawyki itd. tak, abyś w przyszłości ćwiczyła bezpiecznie bez narażania się na kontuzje i była przygotowana do zrobienia figur wymagających większego rozciągnięcia.

Do czynników zewnętrznych zaliczyłabym pozostałe, często niezależne od nas: nieodpowiednio prowadzone zajęcia (monotonne, zbyt wyczerpujące, nieodpowiednia postawa instruktorki itd.), twoje chwilowe złe samopoczucie, czynniki klimatyczne (zbyt wysoka temperatura a przez to śliska rura).
 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię