OCUN czy DRY HANDS? Preparaty zwiększające przyczepność do rury

W poprzednim temacie omówiłam czynniki wpływające na przyczepność, ale co zrobić kiedy pomimo idealnych warunków panujących w pomieszczeniu my dalej “walczymy” ze śliska rurą?

Na rynku preparaty zwiększające przyczepność dostępne są w postaci płynu, proszku, wosku, pianki, sprayu. Cechują się różną gęstością czy składem. Należy pamiętać że preparat dobieramy nie tylko do typu skóry, ale też do powierzchni rury na której ćwiczymy, oraz warunków klimatycznych.

Spośród magnezji w płynie najbardziej popularny jest OCUN, ale również Mammut, Beal, Edelweis, Diamond i inne. Mają one podobny skład, jednak Ocun ze względu na swoją niska cene jest numerem jeden w tym zestawieniu. Oprócz magnezji w płynie możemy się spotkać z magnezją w proszku- bardziej popularna wśród sportów wspinaczkowych jednak również stosowaną w pole dance.

Drugą grupą preparatów są gripy a wśród nich popularny Dry hands, oraz ITAC 2.  Pomimo małej pojemności opakowania środki te są bardzo wydajne i starczają na długo. Działanie dry hands polega na wysuszaniu rąk kiedy pocą nam się ręce, jednak osoby ze zbyt dużą potliwościa, mogą skarżyć sie na słabe działanie tego preparatu. Itac2 z kolei jest na bazie wosku pszczelego, dzięki czemu zwiększa się lepkość do rury.

Oprócz magnezji i gripów można stosować również: kalafonie, magnezje typu home made, klej siatkarski, czy piankę do golenia, a takż ochraniacze na kolana, kostki, rękawiczki

Kalafonia- jest bardzo tania (można ją kupić w sklepie z elektroniką) jednak po zastosowaniu jest bardzo ciężka do zmycia  z rury szczególnie kiedy jest pozostawiona na kilka godzin. Kalafonia jest zabroniona na zawodach.

Pianka do golenia nanoszona głównie na uda, pod kolanami i w stawach łokciowych zwiększa nam przyczepność, albo raczej przylepność do rury.

Magnezja typu home made zrobiona jest z magnezji w proszku, kalafoni i spirytusu (technicznego) w różnej proporcji w zależności od pożądanego efektu.

Można również zwiększyć przylepność magnezji np OCUN dodając do niej kalafonie w odpowiedniej proporcji. Niektóre magnezje w płynie występujące na rynku posiadają nieznaczne ilosci tego proszku.

Spośród tak wielkiego wyboru preparatów ciężko jest się zdecydować na jeden, szczególnie kiedy nie kosztują mało a  dobierane są indywidualnie. Dlatego u nas w sklepie można kupić próbki/ TESTERY

wszystkich najbardziej popularnych produktów w przystępnej cenie. Sprzedawana ilość z powodzeniem wystarcza na kilka zastosowań, dzięki czemu nie wydajesz pieniędzy na nieskuteczne  magnezje i gripy.

Stosując te środki należy pamiętać że ręce z czasem przyzwyczajają się do preparatów, a po pewnym czasie nawet moga się  uodpornić na ich działanie, i efekt nie będzie taki jak na poczatku. Dlatego najlepiej ograniczyć używania dodatkowych wspomagaczy jeżeli nie jest to konieczne

produkty polecane
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię