RURY POLE DANCE

Jakie są rodzaje rur do pole dance?

Rury do pole dance dzielimy ze względu na rodzaj pokrycia, sposób montażu i średnicę. Kiedyś był jeszcze podział na rury statyczne i obrotowe. W sklepie M-pole wszystkie rury są statyczno-obrotowe, to znaczy że można używać rurki w trybie statycznym i obrotowym
 

Podział rur do tańca ze względu na rodzaj pokrycia. 

Chromowane, polerowane i malowane są to najpopularniejsze rury pole dance. Chromowane drążki można spotkać tylko w wersji składanej, czyli modułowej. Ale to nie znczy że rury składane są szybciej demontowalne niz rury jednoczęsciowe. Tego typu podział mówi nam o budowie rurki a nie o jej funkcji. Jest to nazwa umowna. 

Klasyczna rurka do pole dance ma powierzchnie chromowana lub polerowaną czyli tzw stal nierdzewna (takie wystepują na zawodach pole dance, pole sport), malowana proszkowo powierzchnia jest bardziej przyczepna, ale może powodowac większe obtarcia i siniaki, dlatego zalecamy najpierw kupować rure chromowaną, a dopiero potem ewentualnie decydować się na malowanie rurki, która ma lepszą przyczepność. Mamy w ofercie usługe malowania, ktora umożliwi Tobie pomalowanie rury chromowanej jeżeli uznasz że ta powierzchnia jest nieodpowiednia. 

Średnica rur do tańca. Która rurka najlepsza

Przyjęło się że najbardziej popularna średnicą jest rurka 42 i 45 mm. Wystepują również rurki 40 mm, ale jeżeli zależy Tobie na pewnym chwycie to najlepiej wybierz rurke 42. Taniec na rurze na mniejszej średnicy wydaje się łatwiejszy, więc zaleacny jestosobom początkującym.

Sposoby mocowania rur pole dance czyli montaż

Jeżeli szukać rurki mobilnej czyli takiej która szybko można zamontować to wybierz rurę do tańca na mocowaniu stałym. Demotaż rurki odbywa się w taki spsób, że mocowanie zostaje przy suficie, a Ty sprawnie ściagasz rurę. Jeżeli rurka jest na talerzu nieprzykręcanym to mówi się że rurka jest rozporowa. Ale tak naprawdę to każda rurka do ćwiczeń która posiada gwint rozporowy jest rozporowa, niezależnie czy na górze masz talerz z gumą czy mocowanie na stałe. Jeżeli masz sufit podwieszany to zaleca się przykręcenie drążka do sufitu ale nie do podwieszanego, tylko do tego właściwego, który jest wyżej. 

Jaką rurę pole dance wybrać do wysokich pomieszczeń

Rury do tańca pole dance składane nadają się na wysokość pomieszczenia do 320 cm. Powyżej tej wysokości oraz w szkołach pole dance zalecamy ćwiczyć na rurach pole dance jednoczęsciowych. Te z kolei mogą sie dzielić na klasyczne lub Fast Pole czyli szybkodemontowalne nawet do wysokości 4 metrów. Rurka pole dance od 350 cm powinna być obowiązkowo przykręcana do podlogi i sufitu oraz wzmacniana, dlatego rozwiązanie które oferujemy jako jedyni jest najlepszym w Polsce i dedykowane jest do szkół, i fitness klubów które potrzebują salę wielofunkcyjną.