Pole dance w czasach zarazy

Ze względu na wprowadzenie szczególnego stanu zagrożenia pandemicznego w Polsce, wiele szkół pole dance, fitness, studio tańca etc. zawiesiło swoją działalność. Decyzje te zapadły w trosce o wspólne bezpieczeństwo nas wszystkich. Trening jednak sam się nie zrobi, dlatego Ty możesz zrobić go w domu! Brakuje Ci motywacji? Na to też znajdzie się rada

  1. Ustal przyczynę!

Pierwszym krokiem na przełamanie „niechcemisia” jest walka u podstawy problemu. Zakładamy, że nie jesteś po prostu leniwcem, jesteś piękną i silną osobą, która walczy o swoje, coś jednak okazuje się być ważniejsze. Być może Twoim stoperem są dzieci- one także siedzą w domu, rozrabiają i… wykańczają a Ty kochasz je nad życie i całą swoją energię wkładasz w umilenie im czasu kwarantanny. Połącz przyjemne z pożytecznym i potraktuj trening jako zabawę. Zrób plansze z punktami, które dzieci będą przyznawać Ci za wykonywane figury i poproś je o „profesjonalną opinię”.

Jeśli blokuje Cię brak sprzętu, hmm… prawdopodobnie zapasy na wirusową apokalipsę dawno zostały zrobione. Użyj ich! Butelki wody zastąpią ciężarki, cukier i mąka (zabezpieczone dodatkowo folią spożywczą) sprawdzą się jako kostki do jogi, a przysiady rób do wysokości ośmiopaka papieru toaletowego.

  1. Przygotuj występ

Ograniczenia oraz atmosfera spowodowana wirusem COVID-19 nie sprzyjają imprezom, ale Ty możesz zorganizować mini-pokaz w swoim domu. Pomyśl, że sprawisz tym radość drugiej połówce, babci, siostrze. Możesz zorganizować także domowy pokaz talentów, którego częścią będzie prezentacja pole dance/ stretchingu.

  1. Myśl o celu

Przypomnij sobie po co trenujesz, co chcesz osiągnąć. Pragniesz jechać na zawody lub masz już informacje o swojej kwalifikacji? Przećwicz fragmenty choreografii, połączenia figur. Chcesz robić deadlifty bez najmniejszego problemu? Zacznij wzmacnianie odpowiednich partii mięśni- nie potrzebujesz do tego rury. Marzy Ci się rainbow marchenko? Rozciąganie wzywa!... a jeśli dążenie do marzeń nie pomoże, zawsze możesz powiesić paczkę żelek na końcu rury i za każdym razem wspinać się po jedną

  1. Pomoc własnemu studio

Last but not least: Twoja szkoła, która nie prowadzi obecnie zajęć, nie zarabia na siebie. Możesz jej pomóc, korzystając z płatnych treningów on-line, które wykonasz samodzielnie w domu. Jeśli Twoje studio nie prowadzi takich treningów, wspomóż swojego idola/ idolkę. Empatia stanowi świetną motywację- pamiętaj, że wszyscy jesteśmy jedną społecznością!

 

Zuza Łabanowska

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię