Jaki sport uprawiać latem kiedy na sali pole dance goraco?

Lato to idealny czas, aby na chwilę opuścić gorące sale treningowe, a w zamian za to skorzystać z dobrej pogody i sprawdzić się w innych dyscyplinach sportu na powietrzu. Jest wiele aktywności, które wcale nie wymagają specjalnego sprzętu czy warunków i można z łatwością je realizować w obrębie miasta lub okolicach.

Dla osób trenujących pole dance, na pewno fajnym miejscem na odbycie treningu będą parki street workoutowe. Nie wymaga to dodatkowych kosztów w postaci zakupu karnetu na zajęcia, a korzystając z drążków poziomych i pionowych można odbyć naprawdę mocny trening wzmacniający pod pole dance.

Pracę nad równowagą ciała, przydatną w pole dance, możemy również rozwijać dzięki dyscyplinie slackline. Polega ona na balansowaniu na szerokiej taśmie rozpiętej między dwoma odległymi punktami, np. drzewami. Jest to sport angażujący do pracy wszystkie mięśnie. Na wyższym stopniu zaawansowania rozwija zdolności akrobatyczne.

Jednymi z najpopularniejszych aktywności sportowych jest jazda na rowerze i jogging. Jeździć i biegać możemy praktycznie wszędzie – miasto, wieś, góry. Nie tylko dotlenimy organizm i poprawimy krążenie, ale również spalimy zbędne kalorie. Warto namówić partnera lub znajomych na wspólną wycieczkę rowerową poza miasto. Być może połączoną z grillem?

Korzystać z pięknej letniej pogody można również poprzez trening jogi lub stretchingu na świeżym powietrzu. Wystarczy wyjść do parku, lasku lub nad jezioro. W większych miastach odbywają się również grupowe zajęcia, wystarczy się zorientować. Każdy dobrze wie, że mięśnie i ścięgna lubią ciepełko, a więc lato to najlepszy okres, żeby poprawić swoje zakresy.

Modne w dzisiejszych czasach rolki, deskorolka, czy hulajnoga (oczywiście nieelektryczna) to łatwy i przyjemny sposób na aktywność fizyczną w mieście. Zapewnia nam szybkie przemieszczanie się, a przy okazji spalenie kalorii i poprawę wyglądu sylwetki.

Istnieje również wiele form aktywności grupowych. Możemy więc spędzić czas ze znajomymi na powietrzu, nie tylko pijąc piwko w plenerze. Bardzo popularne jest frisbee, które polega na rzucaniu plastikowym dyskiem w powietrze tak, aby druga osoba mogła złapać krążek i go odrzucić. Do uprawiania tej dyscypliny wystarczy jedynie kawałek wolnej przestrzeni. Jeśli znajdujemy się na plaży, możemy umilić sobie czas poprzez grę w siatkówkę plażową. Oprócz walorów czysto zdrowotnych warto zauważyć, że podczas gry możemy równomiernie się opalić, co jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż bezwładne leżenie na piachu. Dla spędzających czas przy wodzie również jest wiele propozycji sportów wodnych. Pływanie, nurkowanie, piłka wodna, windsurfing, kajakarstwo górskie, żeglarstwo, aerobik wodny i można tak wymieniać jeszcze bardzo długo.

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to zdecydowanie najprzyjemniejsza i najzdrowsza forma spędzania czasu. Warto zrezygnować z treningów w zamkniętych pomieszczeniach i cieszyć się ładną pogodą na łonie natury. Na pewno wpłynie to na poprawę naszego samopoczucia i mocne dotlenienie organizmu, a także potrzebne dawki witaminy D.


Autor: Adrianna Malec

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię