DRY HANDS vs Tourna GRIP RX

Aktualizacja luty 2021. Ponizszy artykuł był pisany ponad rok temu. Obecnie w sprzedaży posiadamy preparat GoGrip. Naszym zdaniem jest lepszy niż dotychczasowy zamiennik Grip Rx 

________________________________________________________
Dry
Hands na początku był dedykowany takim branżom jak: golf, tenis, kręgle, baseball, piłka nożna, koszykówka, gimnastyka, podnoszenie ciężarów. Dopiero potem producent zaczął go mocno pozycjonować na pole dance, dzięki temu przez lata znalazł się na mocnej pozycji wśród preparatów do pole dance (podobnie było z magnezją Ocun. Najpierw była przeznaczona dla sportów wspinaczkowych).

Postanowiłam poszukać podobnych produktów (alkohol, krzemionka) w każdej z tych branż i okazało się, że TENIS posiada kilka produktów różnych producentów o podobnym składzie.

Kiedyś wspomniałam, że podstawowym składem DRY HANDS jest alkohol i krzemionka, a OCUNA alkohol i magnezja. Dlatego szukając zamienników nie należy mieszać tych dwóch rodzajów preparatów. Natomiast preparaty do tenisa zawierają tylko alkohol i krzemionkę. Niestety sklepy na stronach nie podają składu, więc zwiększało to trudność w znalezieniu właściwego produktu.

W ten sposób natrafiłam na trzy preparaty. Wszystkie są produkowany w USA

  • Mueller Magic Grip
  • Tourna GRIP RX
  • Wilson Pro Grip max

Mueller Magic Grip został wycofany z Europy w 2016 roku. Jesteśmy w stałym kontakcie z dystrybutorem produktów Mueller (sprzedajemy tejpy tej firmy) i od niego dostaliśmy informacje o powodach wycofania. Każdy preparat importowany do Europy powinien posiadać certyfikat CE dopuszczający do sprzedaży. Komuś najwyraźniej przeszkadzało, że preparat Mueller tego certyfikatu nie posiadał, więc został przepuszczony na odprawie celnej. Na rynku w Polsce można spotkać pojedyncze produkty, ale w dużej ilości nie można ich już zamówić z USA.

Pozostałe preparaty również nie posiadają certyfikatu CE, jednak póki co, to nikomu nie przeszkadza. Moim zdaniem podobna sytuacja mogła mieć miejsce z DH. W końcu im bardziej znany produkt tym więcej ma tych, którzy chcą mu zaszkodzić.

Tourna GRIP RX od dłuższego czasu jest dostępny w Polsce. Można również go kupić w sklepie M-pole. Po przetestowaniu działa tak samo jak DRY HANS. Ma konsystencje żelu, co na pierwszy rzut oka może wprowadzać w błąd, ale na dłoniach zachowuje się dokładnie tak samo. Nie zostawia białych śladów na rękach i ma to specyficzne tarcie, jakie występuje po zastosowaniu DH.

Wilson Pro Grip max- ten sam skład co Tourna GRIP RX jednak posiada więcej krzemionki w swoim składzie, przez co zostawia białe ślady i mniejsze tarcie. Porównując do preparatów, które znacie ten może być podobny do X-dry.

Jeżeli uważasz, że wpis jest na tyle pomocny, aby warto było go udostepnić to wróć do postu i oznacz koleżankę. (kliknij w link)

PS. Dla sklepów, które zacierają ręce, bo myślą, że przetarłam im drogę w poszukiwaniu odpowiednika DH. Zadbałam o wyłączność w Polsce na branże pole dance tak, żeby mój czas poświęcony na poszukiwaniach nie zmarnował się.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię