Jak zamontować rure na(przy) SUFICIE PODWIESZANYM, lub skośnym? Czy można montować na panelach, deskach, lub dywanie

Większość poledancerek chciałaby móc ćwiczyć w domu. Jednak nie każda może sobie pozwolić na zamontowanie rury. Z doświadczenia wiem, jakie problemy związane z montażem rury występują najczęsciej.

Nie wiesz jaki sufit posiadasz. 

Na poczatku musisz rozpoznać jakiego rodzaju sufit posiadasz.
Możesz mieć sufit betonowy, ale też możesz mieć sufit podwieszany (z karton gipsu, regipsowy, z kasetonów lub innych dekoracyjnych powierzchni).
Sufity podwieszane nie wytrzymaja obciążenia jakim jest siła nacisku rozporu na sufit. Zarówno rura przykręcana jak i nieprzykręcana oddziałuje siłą na sufit, więc ingerencja w sufit będzie konieczna, jeżeli chcesz bezpiecznie ćwiczyć. 

Sufit w kamienicy. Niestety, ale sufit w kamienicy może mieć różną budowę w zależnosci od tego, w którym roku była budowana. Jeżeli wiesz w którym roku powstała kamienica, będzie Ci łatwiej znaleźć informację czy akurat ten konkretny sufit wytrzyma obciążenia. Możesz również zaglądnąć do sufitu, czyli go otworzyć i sprawdzić. 
Wyślij nam zdjęcia i wszystkie informacje, a my spróbujemy Ci doradzić.

 

Jakie masz możliwości montażurury pole dance na suficie podwieszanym ?

Na pewno musisz taki sufit otworzyć. Oznacza to, że należy wyciąć dziurę i dostać się do sufitu właściwego, belki drewnianej, sufitu betonowego, czyli czegoś na czym ten sufit podwieszany się wspiera. Dziura musi być na tyle duża, aby można było w ta częśc sufitu ingerować. I co dalej? Masz dwa rozwiązania 
 

Przykręcenie rury bezpośrednio do belki za pomocą mocowania stałego

Mocowanie po wyciągnieciu rury zostaje w suficie, jest przykręcone na stałe. Oczywiscie możesz zamknąć sufit, pozostawiając niewielki otwór w karton gipsie, w którym znajduje się rura. Ważne jest aby mieć możliwośc dojscia do tego mocowania bez ponownego rozbierania sufitu.  

Drugi sposób to otworzenie sufitu i zrobienie konstrukcji/ obniżenia od sufitu właściwego do poziomu karton gipsu przez przykręcenie wspornika.

Po zamknięciu sufitu, w określonym miejscu, znajduje się wzmocnienie, którego nie widać. W takim miejscu możesz spokojnie montować rure bez przykrecania całkowice rozporowo. Wspornik jest rozbiony pod zamówienie, więc przy zamówieniu będziesz musiała podac nam wszystkie wymiary zmierzone bardzo dokładnie.  


Poniżej zdjęcie ze szkoły, w której zrobiliśmy sufity. Deska jest przykręcona w miejscu wzmocnionego sufitu. Dodatkowo konstrukcja jest wypoziomowana, ponieważ sufit był skośny.

Ile kosztuje montaż rury przy suficie podwieszanym 

Każdy taki montaż wyceniamy indywidualnie. Co prawda nie zajmujemy się montażem pojedynczej rury,  podejmujemy się zleceń kiedy tych rur jest przynajmniej 5. Jednak zawsze staramy się zdalnie pomóc i doradzić nawet w sytuacja beznadziejnych. 
Jeżeli zależy Tobie na montażu rury przy suficie podwieszanym możesz poszukac w swojej okolicy specjalisty, złotej rączki, firmy wykończeniowej. Zapewniam Cię, że każdy specjalista jest w stanie to zrobić i będzie to kosztować o wiele mniej, niż montaż przez firmę, która musi do Ciebie specjalnie dojechać. 
Zatem ile to kosztuje? Niestety każdy ma inny cennik. 
Możemy dla Ciebie wykonać wspornik taki jak na zdjęciach powyżej. Cena w okolicach 220 zł. 

Czy można zamontować rurę bezpośrednio na karton gipsie?

Wiem, że są klientki, które już próbowały montować na karton gipsie, ale nie rekomendujemy tego. Na sufit K-G oddziałuje ogromna siła kiedy dociska do niego rura, więc po prostu może popękać. Jeszcze jednym rozwiązaniem, o które klientki pytają to czy można wzmocnic sufit K-G? Duże deski przykręcone do sufitu, które z pozoru wyglądają na takie wzmacniające sufit mogą być równie dobrze oznaczeniem w którym miejscu nad sufitem jest wspomniana wyżej konstrukcja. 

Dość nietypowym sposobem jest użycie grubej płyty gumowej. Guma nie powoduje ślizgania się rury ani płyty między soba i sufitem, a wielkość płyty zwiększa obszar nacisku/ sily jaką wywiera rura na sufit, dzieki temu zwiększa się prawdopodobieństwo że sufit wytrzyma siłę nacisku.

Poniżej zdjęcia od klientek.  


     

Każda rura w naszym sklepie ma możliowość montażu na mocowaniu stałym przykręconym do sufitu jak i nieprzykręconym  

Przykręcenie rury do podłog a sufit karton - gips. 

Może się wydawać, że przykręcenie rury do podłogi zmniejszy konieczność tak dużego rozkręcenia gwintu i dociśniecia rury do sufitu. Jest to rozwiązanie, którego nie rekomendujemy. Jednak należy pamiętać, że przy pracujących sufitach lub podłodze to właśnie górny talerz jest tym pierwszym który odjedża, zsuwa się z sufitu.

Montaż rury pole dance na suficie skośnym 

Jeżeli posiadasz skośny sufit a jest on betonowy lub posiada drewniane belki stropowe, możesz spokojnie zamontować rurę bez większy kosztów. Warunkim koniecznym jest użycie mocowania stałego. Nasze mocowania to łożyska samonastawne, które pozycjonują rure do pionu przy skośnym suficie. 
Skośny sufit podwieszany to po prostu sufit podwieszany ( więc postępujesz tak samo jak przy suficie podwieszanym, czyli wycinasz otwór)

 Przeczytaj również:

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię