Jaki balsam stosować przed treningiem?

Zanim zapisałaś się na swoje pierwsze zajęcia, wcześniej na pewno znalazłaś informacje, aby w dniu treningu nie nakładać na ciało kremu lub balsamu. Ta naciągana rada często powoduje, że skutek jest odwrotny od zamierzonego, bo Twoja zbyt sucha skóra jest tak samo mało przyczepna jak natłuszczona balsamem.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie przed treningiem będzie stosowanie odpowiedniego balsamu czy sorbetu, który nie natłuszcza a odpowiednio nawilża. Szukaj kosmetyków, w których składzie są substancje nawilżające skórę. To np. kwas hialuronowy, kolagen, gliceryna i mocznik. Każda z nas ma inna skórę i tak samo jak w przypadku gripów czy magnezji nie ma idealnego preparatu, który na wszystkie będzie działał z jednakowym skutkiem.

Poniżej umieściłam listę preparatów najczęściej rekomendowanych przez poledancerki*, ale ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie. Przetestuj i znajdź swój ulubiony produkt.

1. Preparaty dla osób z bardzo suchą skórą oraz do stosowania zaraz przed treningiem.

Sorbety z Body Shop
(nie wiem jak obecnie z dostępnością)
Holika Holika, Aloe 99% Soothing Gel

 

2. Preparaty/ balsamy do stosowania dzień przed treningiem lub zaraz przed.

Balsam Dove Palmer's

Vaselin zielony lub żółty

  • Balsamy Sylveco (produkt bez silikonów dla osób z AZS)
  • Olej kokosowy nierafinowany
  • Ziaja Med (10 % mocznika)

Jeżeli już zadbałaś o odpowiednie nawilżenie skóry i nadal się ślizgasz, to sprawdź czy przyczyna nie leży gdzie indziej. Przeczytaj artykuł o czynnikach wpływających na przyczepność do rury. 

Zanim zdecydujesz się na kupno odpowiedniej magnezji, zapoznaj się z ich składem. Magnezje często róznią się między sobą jednym lub kilkoma składnikami, które mają bardzo znaczący wpływ na indywidualną przyczepność. Zanim kupisz w ciemno preparat, przeczytaj artykuł o magnezji pole dance.

*Artykuł napisany na podstawie informacji znalezionych na grupach pole dancowych na FB

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię