Jak się ubrać na pole dance?

Jak się ubrać na pole dance? Porady dla początkujących

Wybór odpowiedniego stroju dla treningu pole dance

Szykujesz się na pierwszy trening pole dance i nie wiesz w co się ubrać? W takim razie ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Jak w każdym sporcie, w tańcu i ćwiczeniach na rurze strój pełni bardzo istotną rolę. Aby wiedzieć, że jesteś ubrana odpowiednio, przeczytaj nasz tekst i poznaj nasze porady!

Niezależnie od tego, jaki sport uprawiasz, wiesz jak istotny jest odpowiedni dobór ubrań do ćwiczeń. Jest kilka najważniejszych czynników i zasad, których nie należy łamać. Pole dance to sport dynamiczny, który wymaga odpowiedniego ubioru. Dzięki temu zapewnisz sobie komfort, a także bezpieczeństwo siebie i innych biorących udział w zajęciach.

Wygoda jako kluczowy aspekt stroju do pole dance

Jednym z najważniejszych aspektów przy ubiorze do tańca na purze jest wygoda. Podczas treningu nasze ciało jest poddawane wyzwaniom innym niż zwykle. Materiały z których wykonane są ubrania muszą być jak najwygodniejsze. Należy wybrać takie, które najlepiej przepuszczają powietrze, wykonane specjalnymi technikami. Kiedy ciało poci się podczas treningu, warto mieć na sobie coś, co jest wykonane specjalnie do tego typu sportów. Dzięki temu Twój komfort podczas ćwiczeń będzie znacznie wyższy.

Zadbaj o odpowiednią przyczepność i bezpieczeństwo

Pole dance wymaga siły i zaangażowania wielu partii mięśni, a niektóre ćwiczenia są bardzo skomplikowane. Niezależnie czy jesteś początkująca, czy też zaawansowana, musisz dobrze dopasować swoje ubranie do tego sportu. Większość osób trenujących pole dance decyduje się na bardziej skąpe niż zabudowane ciuchy. Jest tak dlatego, że to właśnie nasza skóra stawia opór rurze i nie ślizga się po niej. Należy wybrać krótkie spodenki do ćwiczeń oraz podkoszulek na szelkach lub z krótkim rękawem.

Taki dobór stroju jest podyktowany wygodą oraz możliwością wykonywania wielu figur przy oraz na rurze. Jeśli ubierzesz legginsy, nie będziesz mogła mieć dobrej przyczepności. Wiele z ćwiczeń będzie wtedy niemożliwe do wykonania lub utrudnione. Nauka jest o wiele szybsza i przyjemniejsza, jeśli nie mamy dodatkowych przeszkód na naszej drodze.

Zachowaj bezpieczeństwo podczas treningu pole dance

Wygoda i komfort są bardzo istotne, jednak nie należy zapominać o bezpieczeństwie. To ono stanowi najważniejszy element w każdym treningu. Przed ćwiczeniami koniecznie zdejmij wszelką biżuterię. Zahaczenie kolczykiem lub naszyjnikiem może spowodować poważny uraz, więc każdy metalowy element jest zagrożeniem. Jeśli chcesz zadbać o siebie i innych, pamiętaj aby odłożyć nawet najdrobniejsze ozdoby.

Poza tym, dla Twojego bezpieczeństwa nie zakładaj strojów z wiszącymi dodatkami, luźnymi nogawkami. Nie dość, że są one niewygodne i ograniczają ruchy, to dodatkowo może być to ryzykowne. Ciało ubrane w taki strój ma mniejszą swobodę poruszania się, co może skutkować upadkiem. Mimo niewielkiej wysokości upadki z rury często kończą się kontuzją. Może wykluczyć Cię to z treningów na długie miesiące.

Podsumowanie

Jeśli wybierasz się na pole dance i nie wiesz w co masz się ubrać, weź pod uwagę nasze wskazówki. Nie tylko trening będzie wydawał Ci się o wiele przyjemniejszy, a także będziesz się czuć wygodnie i bezpiecznie. Miłego ćwiczenia!

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię