Czym jest exotic pole/flow i jak przygotować się na pierwsze zajęcia?

Exotic Pole/Flow to przede wszystkim zajęcia taneczne w szpilkach na platformie, tzn. butach typu „szklanki” (choć nie są one obowiązkowe). Głownie opierają się one o naukę sensualnej choreografii na i obok rurki. W zdecydowanej większości zajęcia te są przeznaczone dla kobiet, jednak coraz bardziej popularne stają się one również wśród mężczyzn. Trening Exotic Pole/Flow jest szczególnie polecany kobietom, które pragną poczuć się pięknie i wyjątkowo, chcą otworzyć się od strony swojej seksualności i wyzwolić swoją kobiecość.

Exotic często kojarzy się z tańcem przy rurze w klubach, w związku z tym wzbudza wiele kontrowersji, szczególnie że jest wykonywany w szpilkach. Jednak każdy, kto spróbuje, już po pierwszych zajęciach zda sobie sprawę, że trzeba włożyć naprawdę dużo wysiłku w taniec exotic i że nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać.

Czy na zajęcia Exotic może uczęszczać osoba, która nie miała wcześniej do czynienia z pole dance i nie ma żadnego doświadczenia tanecznego? Oczywiście, że tak! Zajęcia Exotic Flow skupiają się głównie na floorwork'u, czyli elementach choreografii na podłodze oraz poruszania się w choreografii wokół rury. Styl tańca odbiega od klasycznego pole dance, w związku z tym nie są wymagane pozycje na rurze na etapie początkowym, jednak warto połączyć jedno z drugim, ponieważ jeśli ktoś chce się rozwijać w exoticu, to wtedy są wymagane trudniejsze siłowe tricki na i obok rury. Dlatego zachęcam do uczestniczenia również w zajęciach Exotic Tricks, na których na pewno można się nauczyć podstawowych tricków wykorzystywanych później przez instruktora w choreografiach, aby były one coraz ciekawsze i bardziej rozwojowe.

Czy Exotic Flow to to samo co Pole Choreo? Nie, już chociażby ze względu na charakterystyczne buty i seksualny wydźwięk. Zajęcia z Pole Choreo są spokojniejsze, bardziej zbliżone do tańca współczesnego, jazzu itd. Exotic ma wiele podstawowych tricków i pozycji, które są charakterystyczne dla tego stylu. Ma być seksi, ma być zarzucanie włosami i kręcenie pupą.

Nieważny jest wiek, tusza czy umiejętności. Zawsze od czegoś trzeba zacząć. Nie bój się, że jesteś zbyt „sztywna” i brakuje Ci rozciągnięcia. Nikt nie startuje od razu z poziomu zaawansowanego. Jeśli zapiszesz się do grupy od zera, to na pewno nie będziesz jedyną osobą na podobnym poziomie do Twojego. Najważniejsze jest, aby mieć chęci i otworzyć się, a wtedy exotic przyniesie Ci wiele korzyści. Zajęcia exotic to bardzo fajna forma na trening cardio i w dodatku na pewno dużo ciekawsza niż bieganie po bieżni. Nie dość, że spalimy bardzo dużo kalorii, to jeszcze wymodelujemy sylwetkę i wzmocnimy mięśnie. Innymi korzyściami jest poprawa koordynacji oraz postawy ciała, a przy tym wszystkim jeszcze dobrze się bawimy, nie myślimy o treningu i o tym, że musimy go zrobić, tylko staramy się wyzwolić swoją zmysłowość i kobiecość. Co za tym wszystkim idzie, również nasza pewność siebie powinna się zwiększyć.

Chciałabyś przyjść na zajęcia, ale nie masz odpowiednich do tego szpilek? Tak jak wcześniej wspomniałam, buty nie są wymagane. Na początku wystarczą same skarpety. Warto sprawdzić, czy tego typu zajęcia na pewno będą nam odpowiadały, zanim kupimy buty, które nie są niestety tanie. Z czasem, kiedy zakochacie się w exoticu, w Waszej szafie na pewno pojawi się kilka dodatkowych par. Ze względu na duże narażenie kolan na obtarcia i obicia polecam jednak już na pierwsze zajęcia zaopatrzyć się w nakolanniki. Można je kupić nie tylko w sklepach sprzedających odzież do pole dance, ale również, chociażby w Decathlonie. Oczywiście polecam ochraniacze do zakupu w sklepie M-pole. Jeśli chodzi o strój, to na początku jak najbardziej odpowiednie są leginsy, jednak jeśli chcesz się poczuć bardziej seksi, mogą to być też krótkie szorty, jednak musisz mieć świadomość, że w leginsach lepiej się ślizga po podłodze. Dodatkowo z doświadczenia polecam mały ręczniczek na otarcie potu, ponieważ na zajęciach exotic potrafi być naprawdę HOT!

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię