Jak przełamać strach przed pierwszymi zajęciami pole dance

Jak Przełamać Strach Przed Pierwszymi Zajęciami Pole Dance: Przygotuj Się na Nowe Wyżyny

Przed Tobą pierwsze kroki w świat pole dance - ekscytujące, pełne wyzwań, ale może też nieco przerażające. Nie jesteś sama. Wszyscy, którzy kiedykolwiek stanęli przed pierwszymi zajęciami, poczuli tę mieszankę podekscytowania i niepewności. Ale nie obawiaj się! Z właściwym podejściem i trochę wsparcia, możesz przełamać ten strach i zanurzyć się w tańcu na rurze z pełną pewnością siebie.

Znajdź Motywację

Zacznij od przypomnienia sobie, dlaczego zdecydowałaś się zapisać na pole dance. Być może chciałaś wyzwania, poprawić swoją kondycję fizyczną, oderwać się od codzienności, czy też po prostu odkryć nową pasję. Niezależnie od tego, jaki był twój pierwotny powód, trzymaj go blisko siebie. To on będzie twoją motywacją w trudniejszych momentach.

Zwiedź Studio Pole Dance

Zanim staniesz na matie, odwiedź studio pole dance. Porozmawiaj z instruktorką, dopytaj o wszystkie szczegóły, jakie tylko przyjdą ci do głowy. Rozwiąż swoje wątpliwości. Przedstawiając twarz już wcześniej, poczujesz się bardziej pewnie, kiedy nadejdzie czas pierwszych kroków.

Znajdź Wsparcie

Nic nie pomaga tak bardzo jak wsparcie bliskich. Znajdź sobie towarzyszkę do tańca, kogoś, kto będzie motywował cię do stawienia się na zajęciach, nawet gdybyś miała ochotę się poddać. Wsparcie wzajemne sprawi, że każdy krok będzie lżejszy.

Trzymaj Dystans

Pamiętaj, że wszyscy zaczynają od zera. Nie oczekuj perfekcji od siebie od razu. Jeśli popełnisz błąd, śmiej się z niego. Jeśli uda ci się wykonać ruch, ciesz się nim. Pole dance to przede wszystkim zabawa, nie traktuj go zbyt poważnie. Dystans do siebie pomoże ci się zrelaksować i czerpać przyjemność z każdego zajęcia.

Co Zabrać na Pierwsze Zajęcia Pole Dance

Przed wyjściem na pierwsze zajęcia pole dance warto zadbać o odpowiednie przygotowanie. Oto kilka rzeczy, które mogą ci się przydać:

1. Wygodne Ubranie

Wybierz ubrania, w których będziesz czuła się komfortowo i swobodnie poruszająca się. Elastyczne spodnie legginsy lub krótkie spodenki oraz obcisły top to dobry wybór.

2. skarpetki, bluze i dres na rozgrzewkę 

Każdy trening pole dance zaczyna się rozgrzewką dlatego warto założyć dresy na krótkie spodenki oraz skarpetki. 

3. Ręcznik i Woda

Nie zapomnij zabrać ręcznika i butelki z wodą, abyś mogła odświeżyć się i nawodnić w przerwach między ćwiczeniami.

4. Pozostałe Akcesoria

Jeżeli masz własną magnezje to warto zabrać ją na pierwszą lekcję, ale zazwyczaj studio, czy szkola pole dance posiada taka dla kursantów. 

5. Pozytywne Nastawienie

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zabrać na pierwsze zajęcia, jest pozytywne nastawienie i otwarta postawa na naukę. Bądź gotowa na wyzwania i ciesz się procesem odkrywania nowych umiejętności!

Mając przy sobie te podstawowe rzeczy, będziesz gotowa na pierwsze kroki w świecie pole dance!

Podsumowanie Osobistych Początków

Moje własne początki w pole dance były pełne mieszanych uczuć. Byłam podekscytowana możliwością nauki nowej formy tańca, ale także nieco przerażona niepewnością co do własnych umiejętności. Jednak po pierwszych zajęciach odczułam ogromną radość i dumę z siebie za odwagę, jaką wykazałam sięgając po coś zupełnie nowego.

Pamiętaj, że to normalne czuć pewien niepokój przed pierwszymi zajęciami pole dance. Ważne jest, aby zrozumieć, że każdy, kto kiedykolwiek zaczął tę przygodę, był w tym samym miejscu, co ty teraz. Trzymając się motywacji, szukając wsparcia i zachowując dystans do siebie, możesz przełamać ten strach i zacząć cieszyć się tańcem na rurze z pełną pasją i pewnością siebie. A teraz, czas wyruszyć na pierwsze zajęcia i odkryć, jakie możliwości kryją się w tej niesamowitej formie sztuki! 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię