Jak bezpiecznie zamontować rurę pole dance przy suficie podwieszanym? Kompletny przewodnik

Czy kiedykolwiek marzyłeś o zamontowaniu rury pole dance w domu, ale obawiałeś się, jak to zrobić z sufitem podwieszanym? Montaż rury w domu to świetny sposób na poprawę kondycji, zwiększenie elastyczności i po prostu dobrą zabawę. Jednak wyzwanie pojawia się, gdy mamy do czynienia z sufitem podwieszanym, który wymaga specjalnego montażu, aby zapewnić bezpieczne i stabilne użytkowanie. W tym artykule przejdziemy przez cały proces instalacji, krok po kroku, a także pokaże Ci inne rozwiązania które nie wymagają ingerowania w sufit. 

Czym jest sufit podwieszany i jak go rozpoznać 

Sufit podwieszany, to struktura montowana kilka centymetrów lub nawet metrów poniżej głównego sufitu budynku. Składa się z metalowej lub drewnianej ramy zawieszonej na strukturze nośnej, którą pokrywają płyty gipsowo-kartonowe lub płyty akustyczne. Nie jest zaprojektowany do przenoszenia ciężkich obciążeń, dlatego wymaga zastosowania specjalnych metod montażu rur pole dance, aby zapewnić bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji. Jeżeli chcesz wiedzieć czy masz do czynienia z sufitem podwieszanym to zapukaj w niego, powinnaś usłyszeć odgłos jakby była pusta przestrzeń nad nim. 

Jakie mamy możliwości montażu rury w pomieszczeniu 

  • Zrobienie dziury w suficie karton gips tak, aby można było zamontować rurę na mocowaniu stałym bezpośrednio na suficie właściwym 
  • Postawienie lub zamontowanie rury która nie dotyka w ogóle sufitu. 

Montaż bezpośrednio na suficie właściwym.

Mamy dwa rodzaje montażu: 
Montaż mocowania sufitowego na kotwy tulejowe i kotwę chemiczną. Poniżej na filmie przedstawione są dwa sposoby montażu. Niezależnie czy montujesz mocowanie do rury czy mocowanie do koła aerial hoop czy szarfy. Zasada jest taka sama. Zawsze trzeba montować tak aby mocowanie utrzymało słonia :) Chodzi o twoje bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. 

Jeżeli nie wiesz które mocowanie wybrać to podpowiem że łatwiej będzie Ci zamontować na kotwy tulejowe, natomiast więcej wytrzymuje montaż na kotwę chemiczną.

Przygotowałam również artykuł dotyczący rodzaju sufitu i montażu, także u nas znajdziesz kompleksowy poradnik. A jeżeli nie będziesz czegoś wiedzieć, to śmiało możesz nas pytać.  

Montaż na kotwe tulejową 

Montaż na kotwe chemiczną 

Rury które w ogóle nie dotykają sufitu

  • Floor pole jest to nasza nowość. Rura pole dance która przykręcana jest tylko do podłogi, ma konstrukcje rury z podestem czyli stage. Podstawa ponieważ jest przykręcana jest o wiele mniejsza od stage'a jednak jest większa od standardowej podstawy w klasycznej rurze. Rura posiada specjalną konstrukcje która uniemożliwia wygięcie się drążka podczas ćwiczeń. Ma też możliwość zmiany trybu na obrotowy za pomocą pinu. 

  • Stage czyli rura z podestem posiada duża platformę dzięki której rura jest stabilna. Można ją transportować i używać w dowolnym miejscu.  


Niezależnie od tego na które rozwiązanie się zdecydujesz to u nas znajdziesz wszystkie możliwości aa także kompleksowe wsparcie podczas montażu. Mamy również osłone do karton gipsu. Działa ona w ten sposób ze po zrobieniu dziury w K-G będziesz mogła  wileokrotnie ją zamykac specjalną osłona na sufit. Zobacz poniżej "polecane produkty"

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię