Dlaczego moja rura jest śliska? - czynniki wpływające na przyczepność do rury

Która rura jest najbardziej przyczepna??

Przyczepność to pojęcie względne. Zależy ona od wielu czynników, często nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie zmienne mają na nią wpływ.

Moja rura jest śliska… Czy aby na pewno rura jest śliska?? A może masz suchą skórę, lub zbyt spocone, czy śliskie ręce?

Czynniki, które mają wpływ na przyczepność:

  • Kondycja skóry
  • Temperatura pomieszczenia
  • Wilgotność w pomieszczeniu
  • Rodzaj pokrycia rury
  • Słaby chwyt ( początkujące osoby)

TEMPERATURA. Ćwiczenia na potencjalnie najbardziej przyczepnej rurze w sali przy 30-sto stopniowym upale zniechęcają, ponieważ tutaj nawet „złota” nie pomoże gdyż ciało a przede wszystkim ręce będą się pocić. Z kolei zbyt niska temperatura spowoduje, że ani siebie, ani rury nie rozgrzejemy na tyle, aby przyczepność była optymalna.
Odpowiednia temperatura waha się między 18 a 20 stopni.

KONDYCJA SKÓRY. Skóra nie może być zbyt tłusta lub zbyt sucha. Popularne zdanie “nie smarujemy się balsamem przed treningiem” nie może być traktowane ogólnikowo, gdyż czasami wskazane jest, aby zastosować balsam na przesuszoną skórę.

WILGOTNOŚĆ. W pomieszczeniu również ma wpływ na przyczepność. Zbyt duża wilgotność powoduje zwiększenie potliwości... Jeśli nasza skóra się poci a w pomieszczeniu mamy dużą wilgotność najlepiej zrezygnować z rury chromoniklowej, lub mosiężnej.

RODZAJ POKRYCIA RURY też ma duże znaczenie, gdyż przy potliwych dłoniach niewskazane są rury chromoniklowe (chromowe), czy mosiężne (brass). Jeżeli masz uczulenie na nikiel to rury powlekane czyli chromowe lub złote- tytanowe będą zwiekszały twoje objawy. Zanim zdecydujesz sie na kupno rury przeczytaj artykuł na temat powierzchni oraz wypróbuj wczesniej na treningu w szkole, tak aby wybrać pokrycie rury odpowiednie dla Ciebie.

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z pole dance to możesz mieć SŁABY CHWYT a co za tym idzie każda rura może wydawać Ci się śliska i po prostu będziesz z niej zjeżdżać. Jak wzmocnic chwyt przeczytasz w tym artykule.

Istnieją na rynku różnego rodzaju magnezje czy gripy zwiększające przyczepność, jednak jeżeli nie zadbamy o wyżej wymienione czynniki, preparaty mogą być mało skuteczne. Pamiętajmy, że preparat dobiera się nie tylko do rodzaju skóry, ale również do powierzchni, którą pokryta jest rura. Przeczytaj i zdecyduj jaka magnezja pole dance będzie dla Ciebie najlepsza

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię