Certyfikacja sprzętu pole dance oraz odpowiedzialność na zajęciach

Często spotykamy się z pytaniem, czy sprzęt posiada certyfikat. Ale co właściwie nam daje posiadanie takiego certyfikatu?

Certyfikat jest to dokument, który potwierdza zgodność wyrobu z pewnymi normami. Certyfikat wcale nie gwarantuje nam, że sprzęt jest bezpieczny przez cały okres użytkowania, jest tylko zgodny z założonymi normami. Norma oznacza poziom bezpieczeństwa i odpowiedniego ryzyka dla użytkownika. Jeżeli kupujemy sprzęt i zależy nam na certyfikacie, powinien on być ważny w momencie montażu, natomiast na właścicielu czy zarządcy sprzętem spoczywa obowiązek dbania i kontrolowania bezpieczeństwa i zużycia sprzętu. Odpowiedzialność za zużyty sprzęt - jeżeli dojdzie do wypadku - spada na właściciela. Ten dopiero może pociągnąć do odpowiedzialności producenta.

Jest niezgodne z prawem pisanie, że jeżeli SPRZĘT POSIADA CERTYFIKAT, TO ZNACZY, ŻE JEST BEZPIECZNIEJSZY OD TEGO, KTÓRY TEGO CERTYFIKATU NIE POSIADA. W związku z tym rozpowszechnianie tego typu informacji jest niezgodne z ustawą: O zwalczaniu nieuczciwej konkurencji”.

Sprzęt bez certyfikatu, który nie ma oficjalnie potwierdzonych norm (np. udźwigu), nie znaczy, że nie był testowany lub jest niebezpieczny. Sprzęt mógł być certyfikowany lub testowany poza UE, niestety tak nadane certyfikaty nie są akceptowane w UE.

W placówkach publicznych, gdzie na co dzień odbywają się zajęcia z dziećmi, certyfikowany sprzęt jest bezwzględnie wymagany.

 

produkty polecane
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię