AERIAL HOOP- wybór koła czyli jak dobrać średnice, ile uchwytów w kole, jak owinąć koło tejpem?

Koła aerial hoop występują w wielu rozmiarach, gdyż odpowiednio dobrane koło powinno być dopasowane do wzrostu osób ćwiczących. Jeszcze niedawno mówiło się, że koła uniwersalne to 100 cm, niestety nawet mając szkołę, w której prowadzone są zajęcia aerial hoop, musisz zadbać o różne rozmiary kół na sali. Odpowiednio dobrane koło do wzrostu to lepszy komfort i skuteczność ćwiczeń.

Poniżej jeden ze sposobów dopasowania średnicy koła:

Usiądź na krześle i zmierz długość od siedzenia do czubka głowy i do otrzymanej wartości dodaj 10 cm. Taka powinna być średnica koła. Można oczywiście kupić większe, ale mniejsze koło spowoduje, że się w nim po prostu nie zmieścisz.

Koła, które możesz spotkać, mają średnice 80, 85, 90, 95, 100 cm, jednak coraz częściej klienci pytają zarówno o większe, jak i mniejsze. W związku z tym w sklepie M-pole możecie kupić aerial hoop o średnicy 70, 75, 105, 110 cm. Wszystkie prawie zawsze są dostępne "od ręki".

Koła wykonane są z rurki stalowej o średnicy 26,9 mm pomalowanej farbą proszkową. Ten rodzaj malowania odporny jest na urazy mechaniczne, które występują podczas normalnego użytkowania koła.

Często dostaję pytanie o koła kolorowe. My robimy tylko w kolorze czarnym, ponieważ prawie zawsze owija się je tejpem bawełnianym, który występuje w różnych kolorach. Dlaczego? Ze względu na lepszy komfort ćwiczeń. Po owinięciu koła zostaje tylko czarny uchwyt, a kiedy znudzi ci się kolor taśmy, możesz ją po prostu wymienić.

JAK OWINĄĆ KOŁO?

Stosując taśmy M-muller tape, na owinięcie koła potrzebujesz około 1.5 rolki taśmy. Białej potrzebujesz nieco mniej, gdyż na rolce jest jej więcej. W innych krajach stosuje się również taśmy o nawie BAUM.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię