Ile potrzebujesz miejsca, żeby bezpiecznie zamontować rurę

Decydując się na kupno rury do pole dance należy najpierw przemyśleć w którym miejscu możesz ją zamontować, aby było bezpiecznie, ale też skutecznie.

PRZESTRZEŃ WOKÓŁ RURY Przyjęło się, że minimalna odległość od rury to 1,5m a w szkołach 1,7 m od rury do rury. Ale należy pamiętać, że to są tylko orientacyjne odległości, które nie sprawdzą się, jeśli masz 177 cm wzrostu. Gwarantuje Ci, że przy takim wzroście bardzo szybko robiąc chociażby spiny kopniesz w ścianę czy inne elementy wystroju mieszkania stojące w pobliżu.

Najbezpieczniejszą odległością od rury jest twój wzrost, ale mało kto może sobie pozwolić na taki komfort w mieszkaniu.

WYSOKOŚĆ RURY pole dance a komfort ćwiczeń. Najniższe rury występujące w standardzie to 2,25m. Pomimo tego, że takie występują to nie znaczy, że są dla wszystkich.

Należy pamiętać, że rura to również kopuła, która zabierze Tobie około 10 cm z długości rury i zostanie około 210 cm do ćwiczeń. Jeżeli masz 177 cm wzrostu przy wyciągniętej w górze ręce złapiesz rurę przy samej kopule. Zrobisz spin, ale przecież twoje treningi docelowo nie będą się ograniczać tylko do obrotów. Dosyć szybko taka wysokość zacznie Ci przeszkadzać i zamiast efektywnych ćwiczeń będziesz musiała walczyć z wysokością i szukać sposobu, żeby się zmieścić na rurze.

Minimalna wysokość aby skutecznie trenować to 2,4m. czyli tyle ile zazwyczaj jest w blokach mieszkalnych.

MONTAŻ NA WYKŁADZINIE zamiast paneli. Możesz zamontować rurę na dowolnej powierzchni. Ważne jest to, aby wykładzina dywanowa czy linoleum było przytwierdzone do podłogi, żeby rura wraz z wykładziną nie odjechała podczas ćwiczeń.

Zbyt mała odległość od rury, zbyt niski sufit mogą sprawić, że zamiast skutecznie ćwiczyć twoje działania będą skupione na tym jak ćwiczyć, żeby się zmieścić a przecież pole dance ma być przyjemny i dawać Ci satysfakcję. Zanim zdecydujesz się na kupno rury sprawdź czy masz możliwość jej bezpiecznego zamontowania.
 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię