Czy rura pole dance może zlecieć ?

Czy rura pole dance może spaść ?


Jeśli masz rurkę pole dance nieprzykręconą ani do sufitu, ani do podłogi, istnieje realne ryzyko, że może ci spaść. Kluczowym czynnikiem jest to, jak mocno ją rozeprzesz – to decyduje o jej trzymaniu się. Jeżeli rurka nie jest przykręcona ani do sufitu ani do podłogi to warunkiem utrzymania jej w pionie jest własciwy montaż 

Przykręcenie rurki do sufitu z jednej strony może być pomocne, ale istnieje ryzyko, że słaby rozpór może sprawić, że pomimo że górna część rurki utrzyma się przy suficie, to a dolna przesunie się po podłodze. Nawet po mocnym rozkręceniu gwintu rozporowego, są sytuacje, gdy rurka, mimo pozornej stabilności, niespodziewanie spada. To może być efekt pracy podłogi, nierówności sufitu lub poluzowania się rozpóru.

Nawet jeśli wcześniej sprawdziłeś gwint rozporowy czy jest wystarczająco mocno rozkręcony to rurka może również spaść. Dlatego przed każdym treningiem, zwłaszcza na początku zaraz po rozłożeniu rurki, konieczne jest sprawdzenie, czy rurka jest stabilna i czy rozpór jest solidny. 
 

Podsumowując, rurka pole dance na talerzu nieprzykręcanym czyli rozporowa, nie nadaje się do każdego miejsca.

Idealne warunki to stabilny sufit, najlepiej betonowy, i równa, niepracująca podłoga. Jeżeli masz klasyczną rurkę na talerzach to zawsze możesz dokupić dodatkowe mocowanie sufitowe, które pasuje do każdej naszej rurki. 

Jeżeli jednak pomimo nierównych sufitów zdecydujesz się na rurkę rozporową nieprzykręcaną, to należy uważać żeby przy rozkręcaniu gwintu rozporowego nie używać zbyt dużej siły. Rozkręcenie nadmiernie gwintu rozporowego może skutkować słabym kreceniem się rury, lub nawet urwanie elementu podstawy. 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię