Jaki materac wybrać do pole dance i czym się sugerować ?

Na  rynku mamy dostępne różne asekuracyjne materace pole dance zarówno pod względem wielkości, grubości, gęstości pianki, pokrycia jak i sposobu składania.

ŚREDNICA- w Polsce występują o średnicy od 100 do 180 cm. Jednak nie uważam aby średnica materaca 100 cm była bezpieczna, dlaczego. Ponieważ jest to zaledwie 50 cm od rury czyli tyle ile wynosi długość ręki przeciętnego człowieka, czyli trzymając wyprostowana rękę na rurze stoisz na podłodze nie na materacu.

GĘSTOŚĆ PIANKI- przyjęło się że w materacach powinna występować pianka o gęstości t-25 lub t 35. Czyli 25 kg m3 minimum. Im gęściejsza pianka tym stopy mniej zapadają się w materac. A żeby bardziej zobrazować, materac pole dance z pianką o gęstości t-25 i grubości 10 cm będzie spełniał podobną funkcję co wypełniony pianką t-35 o grubości 7 cm. Gęstość pianki wpływa też na wagę materaca, im gęściejsza pianka tym tej pianki jest wiecej wiec jest on cięższy. Kupując materac zawsze należy zwracać uwagę na to jaki jest gatunek pianki, gdyż sprzedawcy który stosują tańsze gąbki zazwyczaj omijają ten fakt w opisie.

GRUBOŚĆ- Najbardziej popularna grubość w Polsce to 10 cm, bardziej zakładam że to chodzi o cenę, chociaż we Francji czy Niemczech królują grubości 15 i 20 cm. Ale czy materac o grubości 20 cm faktycznie bardziej chronił lepiej ?? Zazwyczaj z rury się zsuwa a nie spada więc siła upadku nie jest na tyle duża aby materac o grubości 10 cm nie ochroni ciała przed zderzeniem z podłogą szczególnie na poziomie początkującym.

POKRYCIE- Najbardziej popularnym materiałem jest skaj, następne skaden. Czyli różne formy ekoskóry. Skład skaju to PVC- polichlorek winylu z domieszkami wylany na dzianinie. Skład skadenu jest podobny z tą różnicą że skaden posiada atest na niepalności. Obydwa materiały posiadają atest higieniczny. Pokrowce można szyć z dowolnego materiału, również wzorzystej tkaniny czy materiału przypominającego folie tzw PLAWIL. Jednak najczęściej wykonane są ze skaju gdyż są łatwe w utrzymaniu.

KSZTAŁT I SPOSÓB SKŁADANIA-Często dostaję pytanie który materac lepszy, kwadratowy czy okrągły. Odpowiadam wtedy że okrągłe moim zdaniem lepiej wyglądają przy rurze a kwadratowe można przystawić do ściany :) każdy kształt ma swoje zalety. Jeżeli chodzi o sposób składania to występują materace składane z dwóch osobnych połówek, oraz czterech ćwiartek połączonych ze sobą. Ten ostatni jest bardziej ekonomiczny jeżeli chodzi o przechowywanie bo po złożeniu zajmuje mniej miejsca i może służyć jako pufa. Jest natomiast mniej trwalszy gdyż może pękać na łączeniach, przez ciągłe składanie i rozkładanie.

Podsumowując, lepiej kupić jakikolwiek materac niż żaden bo pole dance jest urazowym sportem i nie ma potrzeby niepotrzebnie narażać się na kontuzje.

produkty polecane
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię