Ile potrzebujesz miejsca żeby bezpiecznie zamontować rurę, jak wygląda montaż przy suficie podwieszanym

Decydując się na kupno rury do pole dance należy najpierw przemyśleć w którym miejscu możesz ją zamontować, aby było bezpiecznie, ale też skutecznie.

PRZESTRZEŃ WOKÓŁ RURY Przyjęło się że minimalna odległość od rury to 1,5m, a w szkołach 1,7m od rury do rury. Ale należy pamiętać, że to są tylko orientacyjne odległości, które nie sprawdzą się jeśli masz 177 cm wzrostu. Gwarantuje ci ze przy takim wzroście bardzo szybko robiąc chociażby spiny kopniesz w sciane czy inne elementy wystroju  mieszkania stojące w pobliżu.

Najbezpieczniejszą odległością od rury jest twój wzrost, ale mało kto może sobie pozwolić na taki komfort w mieszkaniu.

WYSOKOŚĆ RURY pole dance a komfort ćwiczeń. Najniższe rury występujące w standardzie to 2,25m. Pomimo tego że takie występują to nie znaczy ze sa dla wszystkich.

Należy pamiętać że rura to również kopuła która zabierze Tobie  około 10 cm z długości rury i zostanie około 210 centymetrów do ćwiczeń. Jeżeli masz 177 cm wzrostu przy wyciągniętej w górze ręce złapiesz rurę przy samej kopule. Zrobisz spin, ale przecież twoje treningi docelowo nie będą się ograniczać tylko do obrotów. Dosyć szybko taka wysokość zacznie Ci przeszkadzać i zamiast efektywnych ćwiczeń będziesz musiała walczyć z wysokością, i szukać sposobu żeby się zmieścić na rurze.

Minimalna wysokość aby skutecznie trenować to 2,4m. Czyli tyle ile zazwyczaj jest w blokach mieszkalnych.

SUFIT KARTON GIPS a montaż rury. W blokach często występuje K-G lub inny sufit np suprema. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest wycięcie kwadratu i zamontowanie rury do sufitu stałego. W przypadku mocowan sufitowych przykręcanych do sufitu szerokośc otwory powinna wynosić 15 cm, jeżeli jednak decydujesz się na montaż z talerzem nieprzykręcanym jak występuje w rurach X-pole czy M-pole to potrzebujesz otworu o wielkości 45 cm.

Montując rurę na stałe do sufitu zostawiasz na nim mocowanie a pozostałą rurę możesz w dowolnej chwili ściągnąć, dziurę natomiast zakryć.

Większość rur nie wymaga przykręcania do podłogi wiec nie musisz się martwić o ewentualne pozostawione ślady.

MONTAŻ NA WYKŁADZINIE zamiast paneli. Możesz zamontować rurę na dowolnej powierzchni. Ważne jest to aby wykładzina dywanowa czy linoleum było przytwierdzone do podłogi, żeby rura wraz z wykładziną nie odjechała podczas ćwiczeń.

INNE ROZWIĄZANIA- Możesz również skorzystać z innych rozwiązań takich jak

  • X-stage, rura mobilna z podestem. co prawda oryginalnie zapakowany zestaw ma wysokość 3 metrów razem z podestem, to dokupując przedłużka o długości 50, lub 70 cm i wymieniając jedną z przedłużek z zestawu na krótszą jesteś w stanie rozłożyć rurę w mieszkaniu przy niższym suficie. Pamiętaj jednak że zawsze będziesz potrzebować marginesu wysokości na jej rozłożenie. Zazwyczaj jest to 5-10 cm w zapasie.
  • Mocowanie przykręcane do ściany. Jeżeli masz problem z sufitem, możesz zlecić wykonanie komuś takiej konstrukcji. Nie ingerujesz wtedy w sufit, tylko mocujesz stabilną konstrukcję wkręcaną w ścianę, lub w ściany.

Zbyt mała odległość od rury, zbyt niski sufit mogą sprawić że zamiast skutecznie ćwiczyć twoje działania będą skupione na tym jak ćwiczyć żeby się zmieścić, a przecież pole dance ma być przyjemny i dawać Ci satysfakcję. Zanim zdecydujesz się na kupno rury sprawdź czy masz możliwość jej bezpiecznego zamontowania.

produkty polecane
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię