AERIAL HOOP- jak dobrać średnice, jak owinąć koło tejpem ?

Koła aerial hoop występują w wielu rozmiarach, gdyż odpowiednio dobrane koło powinno być dopasowane do wzrostu osób ćwiczących.

Poniżej jeden ze sposobów dopasowania koła:

Siadasz na krześle i długość od siedzenia do czubka głowy + 10 cm. Taka powinna być średnica koła, można oczywiście kupić większe, ale mniejsze koło spowoduje że się w nim po prostu nie zmieścisz.

Często dostaję pytanie o koła kolorowe. My robimy tylko wkolorze czarnym, ponieważ prawie zawsze owija się je tejpem bawełnianym, który występuje w różnych kolorach. Dlaczego? Ze względu na lepszy komfort ćwiczeń. Po owinięciu koła zostaje tylko czarny uchwyt, a kiedy znudzi ci się kolor taśmy, możesz ja po prostu wymienić. 

JAK OWINĄĆ KOŁO

Stosując taśmy M-muller tape na owinięcie koła potrzebujesz około 1.5 rolki taśmy. Białej potrzebujesz nieco mniej gdyż na rolce jest jej więcej. W innych krajach stosuje się również taśmy o nawie BAUM.

 

Poniżej link do filmu pokazującego jak to zrobić poprawnie.

https://youtu.be/GgPZdnn4-Dk

Rozstaw uchwytów. Nie spotkałam się dotychczas ze specyfikacja odnośnie rozstawu uchwytów w kole, jednak zbyt duży rozstaw na mniej więcej 90 stopni ( punkt -środek koła- punkt to kąt rozstawu) spowoduje że koło może się odwrócić “do góry nogami” podczas ćwiczeń. My stosujemy 60 stopni.

Uznaje się że koło z jednym uchwytem jest bardziej profesjonalne, a z pojedynczym nadaje się dla początkujących, ponieważ się nie kręci i jest bardziej stabilne.

Waga koła też ma znaczenie, gdyż zbyt lekkie koło może sie odwaracać "do góry nogami"

Jeżeli chodzi o dodatkowe akcesoria, czego jeszcze potrzebujesz żeby zamontować koło? Na pewno mocowanie sufitowe, chyba że masz belkę przez którą można przeciągnąć linę, albo po prostu wieszasz na drzewie. Lina do mocowania powinna być zawieszona na karabinku. Dlaczego ? Ponieważ lina może przetrzeć się o uchwyt mocowania i się urwać. Zaraz nad kołem wieszasz krętlik o ile taki posiadasz. Krętlik jest to łożysko obrotowe które sprawia że podczas obrotów lina się nie skręci. Krętlik to dodatek bez którego mozna sie obejsc. Krętlik z kołem łączysz za pomocą karabinka.

Podsumowując: oprócz koła potrzebujesz dwa karabinki, krętlik, linę i mocowanie lub uchwyt. Line oczywiście możesz zastąpić szarfą, albo łańcuchem.

Czy koła są atestowane? Nie żadne koła produkowane w Polsce na dzień pisania tego artykułu nie mają atestu. Owszem stosuje się testy dotyczące udźwigu, ale to nie jest atest. Jedynym znanym mi producentem kół aerial jest francuska firma cyrcle.fr posiadają koła z atestem w cenie 200 Eur. Więcej na temat atestów możesz poczytać w innym moim artykule.  SPRZĘT Z CERTYFIKATEM CZY BEZ ?

produkty polecane
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię